Sajtos rúd

 Sajtos rúd






Hozzávalók:

  • 40 dkg liszt
  • 25 dkg vaj
  • 2 tojássárgája
  • 2 teáskanál só
  • késhegynyi szódabikarbóna
  • 100 ml tejföl
  • 90 dkg reszelt sajt


A lisztben elkeverem a sót, szódabikarbónát és össze morzsolom a vajjal. Ezután összegyúrom a többi hozzávalóval is. 
Nagyon gyorsan összeáll, nekem kb 3 - 4 perc kellett hozzá. 

Lisztezett deszkán fél centisre nyújtjuk, ( kicsit lisztezhetjük a tetejét is, hogy ne ragadjon rá a  sodrófára ) majd rudakat vágunk belőle. Megkenjük a megmaradt tojásfehérjével és azt teszünk rá, amit csak szeretnénk. Már önmagában is nagyon finom, mivel van a tésztájában sajt. 


Előmelegített sütőben 190 °C - on sütöm kb. 10 - 15 percig.


Megjegyzések