Sajtos rúd
Hozzávalók:
- 40 dkg liszt
- 25 dkg vaj
- 2 tojássárgája
- 2 teáskanál só
- késhegynyi szódabikarbóna
- 100 ml tejföl
- 90 dkg reszelt sajt
A lisztben elkeverem a sót, szódabikarbónát és össze morzsolom a vajjal. Ezután összegyúrom a többi hozzávalóval is.
Nagyon gyorsan összeáll, nekem kb 3 - 4 perc kellett hozzá.
Lisztezett deszkán fél centisre nyújtjuk, ( kicsit lisztezhetjük a tetejét is, hogy ne ragadjon rá a sodrófára ) majd rudakat vágunk belőle. Megkenjük a megmaradt tojásfehérjével és azt teszünk rá, amit csak szeretnénk. Már önmagában is nagyon finom, mivel van a tésztájában sajt.
Előmelegített sütőben 190 °C - on sütöm kb. 10 - 15 percig.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése