Almás pite
Hozzávalók:
Tészta:
- 70 dkg liszt
- 1 cs. sütőpor
- 2 csipet só
- 15 dkg cukor
- 1 kocka margarin
- 1 tojás
- 2 tojássárgája
- 2 - 3 ek. tejföl
Töltelék:
- 1,5 kg alma
- fahéj
- cukor
Az almákat meghámozom, le reszelem, majd fahéjjal és cukorral ízesítem. Ezt állni hagyom addig, míg elkészítem a tésztát.
Először a lisztet, sütőport, cukrot és a sót összekeverem, majd belemorzsolom a margarint, hozzáütöm a tojásokat és összegyúrom. Ezután megy bele a tejföl, ettől frankón összeáll a tészta. Ha jól összedolgoztam, mehet félre fél órára pihenni.
Félbe vágom a tésztát. Az egyik felét lisztezett deszkán kinyújtom és bele teszem a tepsibe. Erre jön a kinyomkodott alma - én nem szoktam teljesen kinyomkodni, így nem lesz annyira száraz a pite. Sütőpapírt sem használtam.A másik felét is kinyújtom, majd rá teszem az almás rétegre.
Mielőtt betenném a sütőbe, jól megszurkálom villával és lekenem a tetejét a megmaradt tojásfehérjével.
180 °C-os sütőben sütöm kb. 45 percig.
Tepsi mérete: kb. 21 x 40 cm.

Nagyon finom :)
VálaszTörlés♥️♥️
Törlés